Zbuduj Imperium w godzinę!

Krótka historia cywilizacji to gra kierowana raczej do zaawansowanych graczy, lecz bardzo elegancka, zwięzła i pozwalająca zakończyć partię w okolicach godziny, nawet przy pełnym składzie osobowym. Autorem tego tytułu jest młody, utalentowany projektant rodem z Tajwanu Jesse Li, który zasłynął już takimi tytułami, jak Guns & Steel oraz Ponzi Scheme.
Historia to rwąca rzeka która płynie stabilnie przez wieki. Od początku czasu, niezliczone cywilizacje powstawały i obracały się w proch, jednak każda z nich miała krótki okres chwały i splendoru!
„Krótka Historia Cywilizacji” to kolejna innowacyjna gra cywilizacyjna ze stajni tajwańskiego twórcy Jesse Li. Gracze rozwijają swoją nację za pomocą unikalnej mechaniki inwestowania by uzyskać nowe karty ale wszystkie zasoby które wylądują w rezerwie mogą później, podczas żniw trafić do innych graczy co wpływa na naszą strategię inwestowania oraz symuluje inflację ekonomiczną w grze. Niczym niewidzialna ręka kierująca przeznaczeniem, będziesz wyznaczać niepowtarzalną ścieżkę dla swego narodu poprzez rozwój w dziedzinie Wiedzy, Budownictwa, Militariów i Ustroju. Z pomocą charyzmatycznych Przywódców poprowadzisz swój lud przez ciężkie czasy, zbudujesz też wspaniałe Cuda, by cały świat mógł podziwiać Twoje osiągnięcia.
Nie zapomnij o stworzeniu potencjału militarnego by podbić otaczające wrogie cywilizacje i zapisać się złotymi zgłoskami w „Krótkiej Historii Cywilizacji”!
Spotkamy tu typowe mechaniki gier cywilizacyjnych: wybór kart za kolejnych epok, liderów, ustroje, gospodarkę, kulturę i oczywiście mechanizm wojny i wyniszczenia przeciwnika. Unikalną mechaniką jest sposób zakupu kart, który lekko przypomina licytację, lecz jest bardziej dynamiczny i konfrontacyjny.

Jak grać?
Każdy z graczy, jeśli chce pozyskać kartę musi w nią wpierw zainwestować pewną ilość zasobów. Inwestycja może zostać zakończona dopiero w kolejnej turze. W międzyczasie inny gracz może ją “odstrzelić” i dołączyć do swojej cywilizacji. Jednak w takim przypadku pierwotny inwestor zarabia dużą ilość zasobów. Gracze zmagają się zatem z dylematami. Czy dać ofertę zaporową, która uniemożliwi wykup karty przez innego gracza, czy zaryzykować i liczyć, że nikt nie będzie nią zainteresowany? Może lepiej zainwestować w kartę, na którą czai się przeciwnik, licząc na łatwy zarobek, a ryzykując, że przeciwnik z niej zrezygnuje?
Dla kogo?
Krótka Historia Cywilizacji to idealna gra dla:
 • miłośników gier cywilizacyjnych i strategicznych;
 • zaawansowanych graczy szukających ciekawej gry tableau building.
 • zaawansowanych graczy szukających ciekawej gry tableau building.

Gracze

2-5

Wiek

12+

Czas gry

45-75 min


Mocne strony gry


 • Wszystkie cechy gry cywilizacyjnej przy bardzo rozsądnym czasie rozgrywki;
 • Dużo ciekawych zależności pomiędzy kartami do odkrywia w kolejnych partiach;
 • Eleganckie, oryginalne, minimalistyczne grafiki;

Parametry techniczne gry


Wymiary: 20 x 20 x 6 cm
Waga: 575 gram
Opakowanie zbiorcze: 9 sztuk
Kategoria: Gra strategiczna / Gra karciana
Wydawca: Lucrum Games
SCD: 89,90 zł

Zakup gry


Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.

Zawartość Pudełka

 • 60 kart;
 • 5 kart pomocy;
 • 72 znaczniki zasobów;
 • 5 znaczników inwestycji;
 • polska instrukcja

DO POBRANIA: