Wystarczy tylko przeżyć by zdobyć fortunę…
„Jak Wściekłe Psy”, tytuł oryginalny „Dead Last”, to gra karciana o zmianach sojuszy, zdradach i morderstwie dla zysku w której gracz musi knuć spiski oraz głosować kogo zabić w kolejnej rundzie. Zadaniem graczy wcielających się w gangsterów jest podzielenie łupów, choć bardziej adekwatnym określeniem byłoby „wyeliminowanie konkurencji”. W serii maksymalnie kilku rund gracz decydować będą, którego gracza zamierzają „nafaszerować ołowiem” i pozbawić udziału w łupie.
Każdy sposób komunikacji niewerbalnej jest dopuszczalny, nie dotykaj tylko celu, bo sam możesz się nim stać! Na koniec pozostaje jeden gracz zgarniający całe złoto lub dwóch graczy dzielących się nim na koniec rundy. Rozgrywka trwa kilka rund, pierwszy gracz, który uzyska 24 punkty złota wygrywa!
Subtelne formy komunikacji sprawiają, że ta gra karciana jest niezwykle emocjonująca. Knucie z innymi graczami dodaje smaczku do zabawy. Jeśli stałeś się obiektem większości głosów – nie żyjesz, jeśli nie zagłosowałeś jak większość – także nie żyjesz. W takiej sytuacji najważniejsze to być zawsze dobrze poinformowanym i trzymać rękę na pulsie. Uśmiech, mrugnięcie okiem, szturchnięcie i w końcu morderstwo – to całe sedno tej gry! „Zagramy we Wściekłe Psy?” Od momentu wypowiedzenia tych słów rozgrywka się rozpoczyna i jeśli nie wiesz kto jest celem, prawdopodobnie jesteś nim… TY!
Jak Wściekłe Psy to prawdziwe ucieleśnienie dynamicznej, niezwykle interaktywnej gry imprezowej.

Na czym polega gra?
To bardzo proste:
1. Gracze zagrywają karty głosowania wskazując, kogo mają zamiar “odstrzelić”.
2. Kiedy każdy podejmie decyzję, karty zostają odkryte. Nieszczęśnik, który otrzymał najwięcej głosów “ginie” i na chwilę odpada z rozgrywki. Ponadto giną wszyscy… którzy na niego NIE zagłosowali.
3. Gracze rozgrywają kolejne rundy głosowań, aż do momentu, w którym zostanie wyłącznie jeden lub dwóch “żywych”.
4. Jeżeli pozostał wyłącznie jeden żywy gracz, zgarnia cały łup. Jeżeli pozostało dwóch, muszą się ze sobą porozumieć i albo sprawiedliwie podzielić, albo próbować zdradzić wspólnika.
5. Po dokonaniu podziału łupów wszyscy gracze wracają do gry i dzielą kolejny łup. Zwycięża ten, kto zdobędzie odpowiednio dużą sumkę w złocie.
Esencją gry są negocjacje, w których nie obowiązują żadne reguły. Nie ma znaczenia, czy poślesz komuś przelotne spojrzenie, delikatnie kopniesz kogoś pod stołem, czy wyślesz ukradkiem wiadomość SMS. Musisz jednak uważać. Jeżeli gracz domyśli się, że może zostać celem ataku, będzie miał możliwość obrony i “zabicie” jednego z napastników!
Dla kogo?
   Jak Wściekłe Psy to idealna gra dla:
 • dużych grup graczy (nawet 12);
 • miłośników negocjacji, blefu, odczytywania delikatnych sygnałów werbalnych i mowy ciała;
 • wielbicieli negatywnej interakcji

Gracze

6-12

Wiek

10+

Czas gry

30-40 min


Mocne strony gry


 • Możliwość rozgrywki dla aż 12 osób;
 • Gratka dla miłośników interakcji, negocjacji i blefu;
 • Tematyczne nawiązanie do kultowego filmu “Wściekłe Psy” Q. Tarantino;

Parametry techniczne gry


Wymiary: 20 x 20 x 6 cm
Waga: 634 gram
Opakowanie zbiorcze: 9 sztuk
Kategoria: Gra imprezowa
Wydawca: Lucrum Games
SCD: 86,90 zł

Zakup gry


Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.

Zawartość Pudełka

 • 162 karty gangsterów;
 • 80 kart sztabek złota;
 • 12 podstawek pod karty;
 • 14 woreczków strunowych;
 • 1 polska instrukcja

DO POBRANIA:

DO POBRANIA: