Dochodzenie

Kolejna okrutna zbrodnia seryjnego mordercy. Dochodzenie, które trwa od ponad roku, stoi w miejscu, a bezradni detektywi brną w ślepe uliczki. Jakby rozwiązywanie śledztwa nie było wystarczająco trudne, wiele wskazuje na to, że Mordercą jest jeden z Detektywów. DOCHODZENIE to gra, w której wszyscy jesteśmy podejrzani. Jako Detektywi przybywamy na miejsce zbrodni. Wygląda na to, że tym razem ktoś spłoszył sprawcę, bo ten nie zdążył po sobie posprzątać. A może to kolejny epizod gry, którą morderca prowadzi z wydziałem śledczym? Spośród wielu podejrzanych przedmiotów rozrzuconych wokoło musicie wydedukować, jaka była Metoda Zbrodni oraz zidentyfikować Dowód Koronny w celu złapania i skazania zabójcy. Technik Śledczy będzie dawał Detektywom wskazówki, czego mają szukać. Morderca spróbuje zasiać zamęt i zmylić tropy, by oskarżenie nie padło na niego.
Technik Śledczy wie jakie jest rozwiązanie zagadki i zna sprawcę. Jest odpowiedzialny za pomoc Detektywom w określeniu Dowodu Koronnego oraz Metody zbrodni. W momencie, gdy mu się to powiedzie, Detektywi oraz Technik Śledczy wygrywają.
Podczas gry Technik Śledczy NIE może wskazać rozwiązania za pomocą słów, gestów lub oczu.
Morderca x1
Kiedy przestępstwo ma miejsce, Morderca wybiera 1 kartę Metody Zbrodni i 1 Dowodu Koronnego jako rozwiązanie przestępstwa.
Ponadto, Morderca próbuje ukryć swoją rolę i szukać kozła ofiarnego. Jeżeli nikt poprawnie nie zidentyfikuje zarówno “Dowodu Koronnego”, jak i “Metody Zbrodni” Morderca nadal wygrywa nawet jeśli zostanie poprawnie zidentyfikowany.
 
Detektywi x8
Aby rozwiązać zbrodnię, Detektywi muszą przeanalizować wskazówki podane przez Technika Śledczego. Jeżeli jeden z Detektywów prawidłowo zidentyfikuje “Dowód koronny” i “Metodę zbrodni”, Morderca zostanie aresztowany, a Detektywi wygrają grę (podobnie jak Technik Śledczy).
 Pamiętaj, że Morderca (a czasami Wspólnik) ukrywa się pośród Detektywów! Niewinni detektywi muszą pamiętać, by mieć się na uwadze i bronić się przed fałszywymi oskarżeniami oraz nie dać się zmylić fałszywym tropom!
Wspólnik x1
Wspólnik jest opcjonalną rolą dla gier z sześcioma lub więcej graczami. Wspólnik wie, kim jest morderca, a także zna motyw oraz narzędzie zbrodni. Wspólnik i Morderca wygrywają, jeśli morderca ucieknie z powodu swojej zbrodni.
 
Świadek x1
Świadek jest opcjonalną rolą podczas gry z sześcioma lub większą ilością graczy. * Świadek jest Detektywem, który widział, jak sprawcy opuścili miejsce zbrodni. Nie ma możliwości dowiedzenia się, który z nich jest Mordercą, a który jest Wspólnikiem i nie wiedzą, w jaki sposób popełniono przestępstwo.
 Jeśli morderca zostanie aresztowany, może zidentyfikować Świadka, ten zostaje uznany za zabitego, pozwalając mordercy i wspólnikowi uniknąć skazania i wygrać grę.

 

Gracze

4-12

Wiek

14+

Czas gry

10-30 min

 


Mocne strony gry


  • Świetnie budowany klimat kryminałów
  • Ukryte role graczy
  • Mroczne ilustracje

Parametry techniczne gry


Wymiary: 28 x 28 x 6 cm
Waga: 1060 gram
Opakowanie zbiorcze: 6 sztuk
Kategoria: Gra imprezowa/Gra karciana
Wydawca: Lucrum Games
SCD: 144,89 zł

Zakup gry


Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.

Zawartość Pudełka

  • 12 kart postaci;
  • 200 kart tropów;
  • 90 kart metod;
  • 6 drewnianych pocisków;

  • 11 żetonów odznak;
  • 32 kafle poszlak;
  • 1 polska instrukcja.

DO POBRANIA: