Poznaj zwierzęta świata!

CZY WIESZ KTÓRY ZWIERZ… ma skrzydła? Który jest ssakiem? A który opiekuje się swoim potomstwem?
Sara i Dina stoją zachwycone w zoo podziwiając lwy morskie. Coś leży obok skały i ma pióra na grzbiecie? „Czy lwy morskie mają pióra tak jak ptaki, czy futro jak psy?” Nagle ktoś klasnął w dłonie i spłoszył kaczkę chowającą się na wybiegu. Pełne ulgi, Sara i Dina zaczęły się z siebie śmiać, przekonawszy się, że lew morski nie ma wcale piór.
„Czy wiesz który zwierz” to gra karciana w której gracze konkurują ze sobą by odnaleźć jak najwięcej zwierząt z konkretną cechą. Aby zacząć grę potasuj karty, następnie rozłóż 40 z nich na stole tak by każdy mógł je zobaczyć. Następnie odwróć jedną kartę, przeczytaj opis na niej umieszczony i ścigaj się z innymi graczami, by pozbierać zwierzęta odpowiadające danej charakterystyce. Kiedy wszyscy skończą, sprawdź wszystkie zebrane karty, czy nikt nie popełnił błędu. Jeśli ktoś się pomylił to musi oddać błędną kartę oraz jedną z poprawnie zebranych. Gracze powtarzają proces sześć razy za każdym razem rozkładając trzy karty więcej z talii. Ten kto zbierze najwięcej kart, wygrywa!
 „Czy wiesz który zwierz?” Jeżeli nie, to dzięki tej grze szybko się dowiesz! Odsłoń kartę, przeczytaj zagadkę i znajdź właściwe zwierzaki zanim uczynią to Twoi rywale. Jeżeli zbierzesz ich najwięcej, wygrywasz rundę. 
Aż 3 warianty rozgrywki pozwalają na rozgrywkę zarówno najmłodszym, jak i dorosłym graczom. Podczas rozgrywki poznasz też nazwy zwierząt w innych językach: po angielsku, niemiecku, francusku, włosku oraz po łacinie!
CZY WIESZ KTÓRY ZWIERZ… to seria aż czterech gier karcianych. Wszystkie można traktować jako samodzielne tytuły, a części Świat, Europa oraz Afryka i Azja można ze sobą łączyć.

https://www.youtube.com/watch?v=kz6KqJw9_bU

Gracze

2-6

Wiek

3+

Czas gry

10-20 min


Mocne strony gry


  • Uczy poprzez zabawę;
  • Możliwość łączenia ze sobą w pełni samodzielnych zestawów;
  • Kilka wariantów rozgrywki dostosowanych do różnych grup wiekowych;

Parametry techniczne gry


Wymiary: 15 x 10,5 x 2,5 cm
Waga: 170 gram
Opakowanie zbiorcze: 12 sztuk
Kategoria: Gra edukacyjna; Dla dzieci i dorosłych; Karciana; Spostrzegawczość; Wiedza; Refleks; Czas rzeczywisty
Wydawca: Lucrum Games
SCD: 34,90zł

Zakup gry


Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.

Zawartość Pudełka

  • 55 kart;
  • 1 instrukcja

DO POBRANIA: