Intryganci

 

Gra w karty dla miłośników negatywnej interakcji!

 

Intryganci intrygują graczy niesztampowym podejściem do zagadnienia zdobywania punktów. Celem gracza jest wyłożenie przed sobą sześciu różnych postaci (uknucie spisku), za co otrzyma punkt. Zadanie jest to jednak trudne, ponieważ w grze występuje jedynie siedem różnych postaci, zaś ich wyłożenie wywołuje rozmaite efekty pozwalające na wymianę kart lub odrzucanie. Tym samym łatwo znaleźć się w sytuacji, gdy brak jest możliwości wykonania legalnego ruchu. W takim przypadku pechowy gracz "trafia na szafot", a pozostali uzyskują po punkcie.

W rezultacie każdy przede wszystkim dba o to, by nie wpaść w pułapkę jednocześnie próbując wpędzić w nią innych. Jednakże myśląc o zwycięstwie nie można sobie pozwolić na całkowity brak ryzyka - tylko skuteczne uknucie spisku pozwala wszak na odskoczenie w punktacji od peletonu pozostałych graczy.

 

 Jak grać?

 

Zasady gry można pojąć w kilka minut:

  • Każdy gracz otrzymuje na rękę 6 kart.
  • Zadaniem gracza jest wyłożyć przed sobą wszystkie 6 kart z zastrzeżeniem, że każda postać musi być inna. Jest to główny problem każdego gracza, ponieważ w grze występuje zaledwie 7 różnych postaci!
  • Po zagraniu karty należy wykonać jej umiejętność specjalną. Kolor zagranej karty wskazuje, który gracz wykona następny ruch!
  • Jeśli któryś gracz wyłoży przed siebie 6 kartę, zdobywa punkt, a rozdanie się kończy.
  • Jeśli któryś gracz nie może wykonać legalnego ruchu, wszyscy pozostali gracze zdobywają po punkcie, a rozdanie się kończy.

 

 

 

 

 

 

Sprytny, Zły i Perfidny, czyli warianty rozgrywki

 

W Intrygantach znajdziemy aż trzy warianty rozgrywki różniące się poziomem "złośliwości" karty Karła. Przekonaj się, jak zmiana jednej, niewielkiej zasady potrafi podnieść poziom negatywnej interakcji między graczami!

W instrukcji do gry znajdują się też alternatywne sposoby punktowania.

 

Dla kogo?

 

Intryganci znakomicie sprawdzą się wśród osób:

  • lubiących negatywną interakcję
  • szukających niebanalnej, przenośnej gry towarzyskiej
  • uwielbiających karcianki z unikalnymi zdolnościami postaci

 

Recenzenci o Intrygantach

 

"Gra jest wyśmienita. Dawno nie było na moim stole tak uroczego w swojej perfidii fillerka." - Joanna Pięcek, Games Fanatic

ZOBACZ RECENZJĘ

"Intryganci zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Te emocje, różne drogi do sukcesu (lub porażki) i interakcja sprawiły, że do tej gry chce się wracać, wciąż i wciąż. W dodatku, rozgrywka opiera się na prostych zasadach, a jednocześnie tak elastycznych i tak ciekawych, że zagrać mogą w nią wszyscy. Intryganci to must have." - Agnieszka Weidemann, ZnadPlanszy.pl

ZOBACZ RECENZJĘ

 

Tabela punktacji

 

W Intrygantach zdobyte punkty oznacza się na specjalnych kartach. Jeżeli wolisz prowadzić punktację w sposób bardziej klasyczny, zachęcamy do ściągnięcia i wydrukowania poniższej tabelki.

 

 

Parametry techniczne gry

Na stronie www.lucrum.pl


ZAKUP GRY

Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.