Yeti

 

Znów się pojawił! W Himalajach odkryto ślady Yeti!

 

Ruszacie na wielką przygodę jako odkrywcy! W czasie wyprawy będziecie rzucać kośćmi żeby skompletować ekwipunek, zatrudnić Szerpów i piąć się po szlakach w poszukiwaniu tropów legendarnego stwora!
Pamiętajcie, że w Himalajach pogoda jest groźnym przeciwnikiem i będzie się zmieniać w każdej turze gry. Yeti wykorzysta załamania pogody, by zmylić trop i uciec. Będziecie musieli tak wybierać i zmieniać wyniki na kościach, żeby pokonać przeciwności, przechytrzyć innych graczy i przejść do historii jako odkrywcy człowieka śniegu!

 

Jak grać?

To bardzo proste:

  • Rzuć wszystkimi kośćmi. Zachowaj wszystkie kości z jednym wynikiem. Rzuć pozostałymi kośćmi.
  • Powtarzaj rzuty, aż zbierzesz wszystkie kości.
  • Wykonaj akcje, które dają Ci kości. Możesz zbierać fundusze i zakupić lepszy sprzęt, wspinać się na szczyt i próbować rozbić obóz, wreszcie możesz podążyć śladem Yeti.

Zwycięża gracz, który dopadnie Yetiego uciekającego po torze punktacji! Uważajcie! Podczas śnieżycy Yeti czuje się jak ryba w wodzie i oddala się na torze!

 

  Dla kogo?

Yeti znajdzie uznani wśród graczy, którzy:

  • grają zazwyczaj w gronie rodzinnym;
  • lubią gry sprytnie wykorzystujące mechanizm rzutu kośćmi;
  • zakochali się w Przebiegłych Wielbłądach i poszukują gry o podobnym poziomie trudności;

 

 KOLUMNA 2

 

 

Recenzenci o Yeti

"Dla rodzin, które już w coś grały albo dla planszówkowców, którzy potrzebują lżejszego tytułu Yeti będzie doskonałą przygodą." - Anna Polkowska, Board Game Girl

"Dzięki swoim walorom artystycznym oraz prostym zasadom może być dobrą grą wprowadzającą do świata planszówek. Ze względu na mechanikę z pewnością spodoba się też fanom Potworów w Tokio / Potworów w Nowym Yorku." - Łukasz Trochimiuk, Games Fanatic.

ZOBACZ RECENZJĘ

 

Parametry techniczne gry

Na stronie www.lucrum.pl


ZAKUP GRY

Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.