Przebiegłe wielbłądy

 

Te wielbłądy są naprawdę przebiegłe?

Rozpoczął się szalony wyścig wielbłądów wokół piramidy! Pędzą garb w garb, łeb w łeb! Kopyta aż dymią! To arabski szejk ściągnął do Egiptu NAJSZYBSZE WIELBŁĄDY ŚWIATA! Przebiegłe w wyprzedzaniu i bardzo biegłe w bieganiu! Który wielbłąd jest Twoim faworytem? Który okaże się być „czarnym wielbłądem” wyścigu?

Obserwuj, typuj zwycięzców i przegranych, ale bądź czujny! To naprawdę przebiegłe wielbłądy! Mogą Cię zrobić w konia! Musisz wykazać się świetną intuicją, aby szejk wypłacił Ci bajeczną nagrodę! Na ostatniej prostej komentator radiowy ochrypniętym głosem woła: Panie Arab! Kończ pan ten wyścig!

 

Jak grać?

Gra podzielona jest na etapy. Etap składa się z kilku-kilkunastu tur i kończy się, gdy z piramidy zostaną wyrzucone wszystkie kości. Po każdym z etapów następuje rozstrzyganie zakładów, gracze zarabiają lub tracą posiadane funty egipskie.

Tura gracza to zaledwie cztery proste akcje do wyboru:

Korzystając z mechanizmu piramidy rzuć kostką i przesuń wielbłąda w kolorze wskazanym przez kość. Pamiętaj, że wielbłąd zabiera ze sobą wszystkich "pasażerów na gapę", którzy wcześniej wskoczyli mu na garb. Uwaga: kostka danego wielbłąda wróci do piramidy dopiero po wyrzuceniu wszystkich pozostałych w niej kości!

Obstaw, który wielbłąd będzie na prowadzeniu w wyścigu, w momencie, gdy w piramidzie skończą się kostki (czyli na końcu etapu).

Połóż na planszy kafelek terenu, dzięki któremu będziesz miał możliwość wpłynąć na rezultat wyścigu.

Obstaw, który z wielbłądów wygra cały wyścig lub który będzie ostatni.

Gra kończy się, gdy któryś z wielbłądów przekroczy linię mety. Po ostatecznym punktowaniu zwycięża najbogatszy z graczy.

 

 

 

 

 

Dla kogo?

Przebiegłe wielbłądy to świetna gra:

  • zarówno dla graczy zaawansowanych, jak i typowo niedzielnych/
  • dla całych rodzin/
  • dla osób poszukujących gry, od której mogliby rozpocząć przygodę z planszówkami;
  • dla dużych grających grup;

 

Recenzenci o Przebiegłych Wielbłądach

"Dawno się tak dobrze przy grze nie bawiłem. Będziecie sie dobrze bez względu na to, czy       lubicie cięższe, czy lżejsze tytuły." - Piotr Jasik, Game Troll TV

"Jedna z lepszych gier rodzinnych w jakie ostatnio grałem. (...) Jest dla od dwóch do ośmiu graczy - to jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ rodzina nie zawsze kończy się na czterech czy pięciu." - Łukasz Wożniak, Gry Planszowe u Wookiego

 

Nagrody

Przebiegłe Wielbłądy otrzymały szereg nagród i nominacji w wielu krajach świata w tym najbardziej prestiżową nagrodę dla gry planszowej: tytuł niemieckiej Gry Roku 2014 (Spiel Des Jahres).

 

Zasady mini dodatku "Sędzia kalosz" (czarny wielbłąd), dostępne są do pobrania pod tym adresem:

Mini dodatek - Sędzia Kalosz

 

 

Parametry techniczne gry

Na stronie www.lucrum.pl


ZAKUP GRY

Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.