Myszki w opałach

 

Rodzinna, planszowa zabawa w kotka i myszkę.

IDEALNA GRA DLA DZIECIAKÓW, KTÓRE MAJĄ KŁOPOT Z PRZEGRYWANIEM.

Trzy warianty rozgrywki - najprostszy dla dzieci w wieku przedszkolnym, najtrudniejszy będzie stanowił wyzwanie nawet dla rodziców.

O co chodzi Myszkom?

Cześć, jestem Chrupek, domowa mysz. Wspólnie z moją żoną Pulpecją organizujemy wielkie przyjęcie dla naszej mysiej rodzinki. Przyjdą wszyscy zaproszeni goście! Chciałbym więc mieć pewność, że dla wszystkich wystarczy jedzenia – w tym celu zacząłem już gromadzić zapasy! Jednak będę szczery: myślę, że sam nie podołam temu zadaniu! Pomożecie mi przenieść całą żywność, której potrzebujemy, ze spiżarni Łasuchów (tak nazywa się ludzka rodzina, u której mieszkamy) do naszej norki?

Jest jednak coś jeszcze, o czym zapomniałem Wam wspomnieć: Łasuchowie mają naprawdę przebiegłego czarnego kota Łoskota i na pewno nie spodoba mu się to nasze wynoszenie jedzenia ze spiżarni... Musimy być więc bardzo szybcy! Bo inaczej znajdziemy się w OPAŁACH!

Myszki w opałach - gra roku w Austrii

 

 

Jak grać?

Wszyscy gracze wspólnie wcielają się w rolę mysiej rodzinki. Rzucając kośćmi próbują wynieść ze spiżarni kawałki sera, ryby i innych przysmaków. Kłopot polega na tym, że domu pilnuje kot Łoskot! Każdy błąd uczestników gry powoduje, że kot jest coraz bliżej spiżarni i w końcu wpadnie na urzędujące tam myszki.

Gracze wygrywają drużynowo, gdy opróżnią całą spiżarnię. Przegrywają, kiedy kot dostanie się do spiżarni zanim zostanie ona opróżniona z jedzenia. Instrukcja wprowadza system punktacji osiągnięć. Zwycięstwo może być spektakularne albo skromne. Porażka dotkliwa lub minimalna.

 W trakcie rozgrywki kluczowa jest komunikacja między graczami i planowanie jak najlepszych ruchów.

 

 

 

Dla kogo?

Myszki w opałach świetnie nadadzą się dla:

  • rodzin, w których dzieci mają problem z samodzielnym przegrywaniem;
  • rodziców poszukujących gry rozwijającej zdolności komunikacyjne i analityczne u najmłodszych;
  • rodzin z dziećmi w różnym wieku (trzy poziomy trudności zapewniają wyzwanie dla dzieci na bardzo różnym etapie rozwoju);

Recenzenci o Myszkach w opałach

"Myszki w opałach to świetna gra dla całej rodziny. Prosta mechanika, atrakcyjny wygląd oraz szybka rozgrywka sprawiają, że chętnie zasiądą do niej dzieci w różnym wieku, ich rodzice, a także dziadkowie" - Magdalena Stawiak, Board Times

ZOBACZ RECENZJĘ

"Polecam rodzicom położenie dzieci spać, przećwiczenie samodzielnie wszystkich wariantów ( ...) i po takim przygotowaniu rozpoczęcie rozgrywek następnego dnia, już z dzieckiem. Gwarantuję dobrą zabawę, zarówno wieczorem, jak i rano z pociechą." - Marcin Korzeniecki, ZnadPlanszy.pl

ZOBACZ RECENZJĘ

Nagrody

Myszki w Opałach otrzymały tytuł Gry Roku 2015 w Austrii oraz nominację do prestiżowej niemieckiej Gry Roku 2016 w kategorii gier dla dzieci (Kinderspiel des Jahres).

Parametry techniczne gry

Na stronie www.lucrum.pl


ZAKUP GRY

Dla klientów indywidualnych

Grę można kupić w wybranych księgarniach oraz sklepach z grami na terenie całego kraju.

Dla sklepów i hurtowni

Zamówienia na grę można składać na stronie www.lucrum.pl.